Tituly ve slevě

 

Literatura historie a faktu

S erbem a kordem  

Zdeněk Doubravský

S erbem a kordem – Obyčejné i neobyčejné životy rytířů doby renesance na Šumpersku

Pět mužů. Jejich osudy poznamenaly historii Šumperska v předbělohorské době. V období náboženské tolerance i sílící konfesionální nesnášenlivosti vtiskli životu na severozápadní Moravě pečeť své osobitosti. Svárlivý Fridrich Odkolek, jeho nástupce Jan, zavražděný na temenické tvrzi, a další z Odkolků, bratranec Jan, jenž nakonec našel útočiště v emigraci. A jaké otázky se skrývají v životopisu pána na Bohdíkově, Tobiáše Proga z Velnic? A kdo byl pán na bartoňovské tvrzi Mikuláš Felicián z Hrabového? Na rozdíl od vymyšlených příběhů se zakládají dramatické i obyčejné životní cesty hrdinů této knihy na archivním bádání a studiu odborné literatury. Žádná fikce, ale pohled do života šlechty a poddaných v době, kdy se starý svět a jeho hodnoty hroutily a nové se rodilo.

Váz., 180 stran, 16 x 230 mm

Cena: 139,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 295,- Kč

V jiném světle – Příběhy, které možná neznáte  

Břetislav Ditrych

V jiném světle – Příběhy, které možná neznáte

Co mají společného E. E. Kisch a Alfred Redl, Klementina Hanušová a Miroslav Tyrš, Václav Brožík, Milan Rastislav Štefánik, malíř Kamil Lhoták, Alfréd Radok a Blanka Waleská, žena slavného zápasníka Miroslava Frištenská, nebo sochař Bohumil Kafka? Co ještě prožil Václav Klement a jeho jezdci Václav Vondřich, Narcis Podsedníček a Čeněk Rieger při závodech ve francouzském Dourdanu a na trase Paříž-Vídeň? Jaký byl život ženy nejslavnějšího českého zápasníka Gustava Frištenského? Co víme o posledních měsících a dnech slavného malíře Václava Brožíka v Paříži? S jakými pocity ze švédské emigrace se Alfréd Radok svěřil přední herečce pražského Národního divadla Blance Waleské? Komu psal o svých názorech na život a umění Kamil Lhoták?

Váz., 224 stran, 160 x 230 mm

Cena: 119,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 240,- Kč

ŠTÍTY - historie a proměny města  

Ivana Valentová - Pavel Ševčík

ŠTÍTY - historie a proměny města

Štíty je malé město v Olomouckém kraji, které leží uprostřed podhůří Orlických hor a Hrubého Jeseníku. Štíty jsou jedním z nejstarších měst zábřežského regionu. Na více jak 600 hlavně historických fotografiích a dokumentech kniha mapuje více než sedm staletí své historie, jak se tvář města a přidružených obcí Březné, Heroltic a Crhova během staletí měnila, jak lidé prožívali různá společensko-politická období i události běžného života.

Váz., 304 stran, 210 x 297 mm

Cena: 299,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 621,- Kč

tremesek

 

Drahomír Polách

HISTORIE ZÁMKU A PANSTVÍ TŘEMEŠEK

Kniha seznámí čtenáře s historií zámku a panství Třemešek na Šumpersku od doby založení panství, z jeho jednotlivými vlastníky, kteří patřily mezi významné místní rody jako byly Tunkové, Bukůvkové, Žerotínové, Terschové, Ulrichové a další, až po osudy zámku do doby nedávno minulé. Samotný zámek Třemešek je v jednotlivých období podrobně dokumentován, jak textově, tak bohatou obrazovou dokumentací pomocí dobových kreseb, fotografií a pohlednic.
Váz., formát A4, 240 stran, cena 390,- Kč + poštovné

Cena: 179,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 390,- Kč

Klášterní kostel v Šumperku<  

Milena Filipová, Lenka Kirkosová

Klášterní kostel v Šumperku

Kniha přináší souhrn informací týkajících se dějin bývalého dominikánského kláštera a kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku, stavebního vývoje a rozsáhlé rekonstrukce objektu. Snaží se rovněž čtenáři přiblížit význam umělecké výzdoby kostela a poukázat na proměny dochovaného mobiliáře, přičemž je využíváno v hojné míře porovnání starých fotografických snímků s novými.

Váz., 124 stran, 225 x 225 mm

Cena: 129,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 290,- Kč

Životní příběh severomoravského rodáka  

Generál Karel Lukas

Životní příběh severomoravského rodáka

Karel Lukas – rodák ze severomoravského Brníčka – bojoval za svobodu vlasti jako legionář a v letech 1939–1945 jako příslušník československé zahraniční armády. Významným způsobem se podílel na přípravách obrany Československa ve třicátých letech, pomáhal budovat československé vojsko ve Francii a Velké Británii a jako pozorovatel u britských vojsk zažil za druhé světové války bitvu u El Alameinu a boje v Itálii. Když se v roce 1947 vracel domů po několikaletém působení jako vojenský přidělenec v USA a Kanadě netušil, jak smutný osud ho brzy potká. Pro komunisty, kteří Československo definitivně ovládli v únoru 1948, se stal nepohodlným člověkem. Způsob a okolnosti jeho tragické smrti v roce 1949 by přitom měly být dodnes výstražným mementem dokládajícím zrůdnost komunistického režimu.

Váz., 224 stran, 160 x 230 mm

Cena: 109,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 260,- Kč

sochař Josef Obeth
 
 
Bohumila Tinzová / Marian Čep
Sochař JOSEF OBETH
1874 - 1961 život a dílo

 

Monografické zpracování života a díla akademického sochaře Josefa Obetha, který patří k nejvýznamnějším osobnostem výtvarné kultury první poloviny 20. stol. na Moravě a ve Slezsku, jehož dílo svým významem překračuje regionální měřítko. Monografie je rozvržena na tématické skupiny a tím poskytuje přehledný průřez celou škálou jeho tvorby s dostupnou a dochovanou bohatou obrazovou dokumentací.
Resumé knihy je v německém a polském jazyce.


Váz., 192 stran, 210 x 210 mm

Cena: 109,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 275,- Kč

 

Česká próza

VRBOVÁ PÍŠŤALKA  

Ilja Hurník

VRBOVÁ PÍŠŤALKA

Tato kniha je průřezem literární tvorby hudebního skladatele, klavíristy, dramatika a spisovatele Ilji Hurníka. Pestrost autorovy literární tvorby ukazuje celkem na šedesát sedm fejetonů, esejí, apokryfů a především povídek.

Ilustracemi knihu doplnila Anežka Kovalová.

Váz., 212 str., 110 x 165 mm

Cena: 110,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 240,- Kč

kulate-ramy-slov  

Karel Poláček

Kolotoč

Kniha obsahuje výběr dvacetišesti prozaických povídek z díla Karla Poláčka, čtené v rámci festivalu Město čte knihu v Šumperku. Hlavní téma povídek jsou příběhy a osudy lidí na periferii velkoměsta, zejména však maloměsta.

Váz., 156 stran, 110 x 170 mm

Cena: 110,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 168,- Kč

o-kamnech-na-jizni-tocne  

O KAMNECH NA JIŽNÍ TOČNĚ

aneb

Pohádky nejen pro dospělé

Kniha je výběrem pohádek určených všem generacím čtenářů, ať už publikovaných od autorů Jiřího Suchého, Ilji Hurníka, Zdeňka Šmída, Ludvíka Vaculíka a také dosud nepublikovaných od autorů Petry Braunové, Jiřího Brože, Martina Fahrnera, Aloise Mikulky, Jaroslava Mosteckého, Markéty Pilátové, Anny Šochové, Františky Vrbenské a Jaroslava Žváčka.

Kniha je doplněna ilustracemi Věry Kovářové.

Váz., 136 stran, 110 x 170 mm

Cena: 99,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 168,- Kč

Setkání
 
Bohumil Hrabal
SETKÁNÍ

 

Tato kniha obsahuje samostatný výběr patnácti povídek Bohumila Hrabala, jednoho z nejosobitějších a nejvýznamnějších spisovatelů 2. poloviny 20. století. Kniha je také doplněna o Morytáty, které napsali čtenáři.
O ilustrační doprovod se postaral svými fotografiemi náš věhlasný fotograf Jindřich Štreit, jehož tvorba působí, jako by s texty B. Hrabala přímo souvisela.


Váz., 204 stran, 115 x 175 mm

Cena: 110,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 160,- Kč

Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení  

Daniela Fischerová

Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení

V této pestré knížce si každý čtenář může najít to své. Autorka v ní nabízí povídky, fejetony, básničky, krátká dramata, vzpomínky na dětství, texty dávnější, současné i poprvé zde publikované. A s těmi, které zajímá zákulisí tvorby, se velmi upřímně dělí o své osobní, už půl století trvající zkušenosti spisovatelky.

Knihu ilustrovala Alena Crhounková.

Váz., 212 str., 110 x 167 mm

Cena: 110,- Kč + poštovné

Doporučená prodejní cena 220,- Kč